İade  Süreçleri

Kolay İade 

Kolay İade Koşulları

 

– Ürün iade süreçlerinde aranan en temel özellik ürünün satılabilirliğinin bozulup bozulmamasıdır. Dolayısı ile ürünün içeriğinin bozulmaması , orijinal kutu ve paket elemanlarıyla birlikte iade edilmesi gerekmektedir. Ayrıca isminize düzenlenen fatura ve varsa diğer satış evraklarının da ürünle birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Özetle ürünü nasıl teslim aldıysanız aynı şekilde iade etmeniz gerekmektedir. Kurum ve firmalara satış yapılmış ise iadeler sadece “iade faturası” ile yapılabilir.

Kusurlu Ürünün İade Edilmesi

– Vermiş olduğunuz siparişler lojistik departmanımız tarafından kalite ve sağlamlık testleri yapıldıktan sonra kargoya teslim edilir. Eğer ki ürünün taşımadan kaynaklanan bir kusuru olduğunu düşünüyorsanız öncelikle ürünün ambalajına bakınız olmaması gereken bir ezilme yada hasar var ise ürünü kesinlikle teslim almamanız gerekmektedir. Ürünün hasarlı olduğunu düşünüyorsanız kabul etmeyerek iadesini başlatmış olursunuz.

– Eğer ürünün hasarlı olduğunu teslim aldıktan sonra fark ederseniz ürününüzü yine iade edebilirsiniz. Bu durumda müşterinin herhangi bir hatası olmadığına hükmedilirse iadeniz yapılacaktır. Ancak müşteri hatası, söz konusu ise iadeniz kabul edilmeyebilir veya üretici firma ile görüşülerek onarımı yapılabilir veya onarım bedeli düşülerek iadesi gerçekleştirilebilir.

İadesi Kabul Olmayan Ürünler

– Orijinal kutusu, ambalaj ekipmanları bozulmuş, tekrar satılabilirliğini yitirmiş, ürünleri iadesi kabul edilmemektedir. Ürün üzerinde tüketiciye özel değişiklik yapılmış ise ürün iadesi kabul edilememektedir.

Dijital Ürünler, Kompresör , Motor vs gibi Montajlı Ürünler 

Sitemizde hiç bir şart ve sebep altında;  Replika , İkinci el , Çıkma yedek parça satışı kesinlikle yapılmamaktadır. Bu yüzden tüm ürünlerimiz ilgili İthalatçı , İmalatçı firmaların orijinal ambalajları içinde sevk edilir ve firmaların  garantisi altındadır.

Kompresörler ve Motorlar ; ilgi ürünler eğer kaynaklama vb gibi montaj gerektiren ürünler ise montaj yapılmadan dışarıda elektrik verilerek test edilmeli akabinde montajı yapılmalıdır. Montajı yapılıp belirli bir süre sonra arıza yapan ürünlerin garantisi İthalatçı ve / veya imalatçı yazılı onayı denetiminden sonra kabul edilebilmektedir.

Elektronik Kart ve Dijital Ürünler; ilgili ürünler ithalatçı ve / veya imalatçı yazılı onayı ile değişim ve / veya iade yapılabilmektedir. İnceleme süresince geçen süre garanti süresi üzerine ilave edilecektir.

Bire bir değişim garantili ürün iadesi

– Bu kapsama uyan ürünler, Genel garanti koşullarını sağlayabilmiş ise, garanti süresi boyunca aynı ürün ile birebir değişmektedir.

İade Talep Formu 

  • İade Talep Formunu eksiksiz olarak doldurunuz
  • Aras Kargo ya Ürün İadesi Olduğunu Belirtiniz. Aras Kargo Harici Karşı Ödeme Gönderileriniz Kabul Edilmeyecektir.
  • Şahıs iadelerinde tarafınıza gönderilen fatura altında yer alan iade taleplerinizi ve gerekçelerini yazınız
  • Vergi Mükellefiyeti olan Firmalarda İade süreci onayına müteakip iade faturası oluşturulmalıdır.
  • İade onayı tarafınıza e mail yoluyla , Müşteri Temsilciniz ile sisteme kayıtlı telefonunuzdan bildirim sağlanacaktır.
  • İade onayı olmadan kesilen iade faturaları işleme alınamamaktadır.

İade Formu