Soğutma Grupları ; Soğuk Hava Depoları , Market Soğutucular 

tecumseh
embraco
copeland
dorin
bitzer
frascold
Ürünler 1 - 50 from 133. Sayfa Başı Ürün Göster

133 sonuçtan 1-50 arası gösteriliyor

Split Soğutma Grupları

Endüstriyel Soğutma Sistemleri Split Soğutma Grupları ; sistemleri tanıtmaya başlamadan önce soğutma çevrimi nedir ? ile başlamak doğru olacaktır. Bir soğutma çevrimi, soğutucu bir akışkanın ısıyı emmesi ve daha sonra yayması ile oluşan değişikliklerin tanımlandığı, bir soğutucu içinde gerçekleşen çevrimdir. Çevrim döngüsü şu şekildedir: Kompresör tarafından alçak basınçtaki soğutucu akışkan yüksek basınca çıkartılarak buradan kondensere yollanır kondenserde yoğuşma oluşturulur ve genleşme valfinden geçerek alçak basınç sıvı hale dönüştürülür ve buradan evaparator vasıtası ile soğutma gerçekleştirilir Uygulamada, ısının düşük sıcaklıktaki kaynaktan, yüksek sıcaklıktaki ortama pompalanması ile depolama hacmi ya da yaşam alanı soğutulur. Isı normalde bunun tersi yönde bir hareket izlemektedir (yüksek sıcaklıktan, düşük sıcaklığa doğru). Uygulamada yalıtımın önemi de çok büyüktür. Bu nedenle düşük ısı iletim katsayısına sahip yalıtım malzemeleri kullanılır. Günümüz sistemlerinde sıkça kullanılanlarından başında Poliüretan gelir. Yalıtım, soğutulmuş alandaki düşük sıcaklığı korumak ve düşük sıcaklığa ulaşmak için gerekli enerji ve gücü düşürmek için kullanılır. Soğutma çevriminin çalışma prensibi, matematik olarak Sadi Carnot tarafından 1824'te bir ısı makinesi ile tanımlanmıştır. Bir soğutucu tersinir çalışan bir ısı makinesidir.En genel haldeki soğutucu sistemler, faz değişimli ısı pompasını temel alan çevrimi kullanır, bununla beraber absorbeli (soğurmalı) ısı pompaları da uygulamaların birçoğunda kullanılır. ( Kaynak Vikipedi Kaynakları ) 

Soğuk Hava Depolarında Kullanılan Split Soğutma Sistemleri 

Endüstriyel Soğutma Sistemleri  alanı içinde olan  Soğuk Hava Depo uygulamaları uzmanlık gerektiren mühendislik alanı olarak değerlendirilmektedir. Uygulamada projenin başlangıcından uygulamaya kadar her safha titizlikle ele alınmalıdır. Saklanacak ürünlerin belirlenmesi, depolama süreci, sevkiyat sıklığı , alan belirlenmesi ve konumlandırılması gibi bir çok safhanın senaryosunun oluşturulması ile projeler oluşturulur. İlgili senaryoya uygun kapasite hesaplamaları yapılarak cihaz seçimleri yapılır. BEO Şirketler Grubu ; BEO Bilgi İşlem Merkezimizin geliştirmiş olduğu BEO ERP V4.0 uygulamamız ile %0 hata ile kapasite tayini ve cihaz seçimi yapılmaktadır. Soğutma Marketim online satış sitemizden ihtiyaç duyulması konusunda ücretsiz destek alabilirsiniz. 

Soğuk Hava Depoları Split Soğutma Grupları Ekipman ve Cihazları Nelerdir? 

Split Soğutma Grubu Dış Üniteler ; EN standartları ( Soğutma ve İklimlendirme Sistemleri Uluslararası Standart ) doğrultusunda dizayn edilmektedir. Sistemler Açık Split Gruplar, Kapalı Kabinli Split Gruplar üzerinde imal edilmektedir. Split Gruplar ; Kondenser, Soğutucu Fan , Elektrik Panosu, Filtre ( Drayer ), Gözetleme Camı, Solenoid Valf, Alçak Basınç , Yüksek Basınç Prosestatları, Soğutucu Kompresör ( Hermetik Kompresör , Scroll Kompresör, Yarı Hermetik Kompresör ) ekipmanlarının bir araya getirilerek imal edilmektedir. Projenin senaryosuna göre , Alçak Basınç Soğutma Sistemleri ( -25 C ) , Yüksek Basınç Soğutma Sistemleri ( -5 ile 16 C aralığı ) kapasitelerine uygun cihazlardır. Soğutma Marketim on line sitemizde Tecumseh , Copeland , Frio, Panasonic, Embraco, Kulthorn, Frascold, Bitzer, GEA Bock, Dorin Kompresörlü Split Soğutma Dış Ünitelerine ulaşabilirsiniz.  Split Soğutma Grubu İç Üniteler; Soğuk Hava Depolarında Soğutucu olarak kullanılan cihazlardır. Evaporatör olarak da adlandırılan Soğutucular sistem kapasite hesaplarına göre dizayn edilen ürünlerdir. Soğutucu bakır boru, alüminyum sacların kabin içinde bir araya getirilerek üretimleri yapılmaktadır. Alüminyum lamel aralığı ( Fin Aralığı ) , Boru Metrajı ile yüzey alanı elde edilmektedir. Yüzey alanı m2 cinsinden adlandırılan cihazlar, Alçak Basınç , Yüksek basınç uygulamalarında çeşitli dizaynlarda imal edilirler. Kullanım alanına göre çeşitlilik arz eden Soğutucular Tek Fanlı , Çift Fanlı , Üç Fanlı , Dört Fanlı olarak yüzey alanına uygun boyutlandırılırlar. Duvar Tipi, Tavan Tipi, Ortam Soğutucu , Şok Odaları, Statik Evaporatör gibi kullanım alanına göre çeşitli uygulama imkanlarına olanak sağlarlar. Soğutma Marketim online sitemizde geniş ürün yelpazesi ile projenize en uygun cihazlara ulaşabilirsiniz. Teknik destek, cihaz kapasite seçimi gibi uygulamalar da BEO ERP V4.0 uygulamamız ile ücretsiz destek hizmetimizden faydalanabilirsiniz.