Rotary Kompresörler Kategorisi

Rotary Kompresörler

Rotary (Dönel ) kompresör ise soğutucularla beraber ana olarak küçük kesirli beygir güçlerinde kullanılmışlardır. Dönel kompresörler genellikle iki tasarım yaklaşımından bir tanesine uyar. Bir tipi dönen pistonları kullanırken diğeri hareket eden kanatçıkların kullanımından oluşur. Birinci tipte, dönen bir piston, kompresör tahrik miline merkezinden kaçık olarak monte edilmiş ve silindirin içinde dönmektedir. Kayan bir mil, kompresör muhafazasına yerleştirilmiştir ve dönen pistonun eksantrik hareketini izler ve silindirin alçak kısmı (emme) ve yüksek kısmı (basma) arasında bir ayırıcı görevi görür. Mil döndükçe, gaz buharlaştırıcıdan kompresör emişine ve buradan da silindirin alçak basınç kısmına çekilir. Bu arada, silindirin yüksek tarafındaki gaz sıkıştırılır ve kompresörün basma tarafına gönderilir.

Kayan kanatlı tip dönel kompresör, kompresör tahrik mili üzerindeki pistonu veya rotoru merkezler fakat tahrik mili silindir içinde merkez dışına monte edilmiştir. Birçok kayan kanat rotorun üzerine yerleştirilmiş ve silindirin şeklini izlemektedir. Bu kanatçıklar farklı basınçlara sahip odalarda gazı hapseder. Rotor döndükçe, gaz, ilerleyerek daha küçük odaya hareket ettirilir ve sıkıştırılır. Yeni, düşük basınçlı gaz çekilir ve aynı zamanda yüksek basınçlı gaz basılır.

Dönel kompresörler genellikle kaynaklı hermetik olarak tasarlanır. Kaynaklı hermetik pistonlu kompresörlerde olduğu gibi motor ve tahrik mili, motor kompresörün üzerinde olarak kompresör muhafazasına dik olarak çalışır.

Rotary Kompresör ( Klima Kompresörleri ) Markaları

Klimaların kalbi tanımlaması kompresörler için yerinde bir tabir olacaktır. Global ortamda marka olmuş Klima Üreticileri cihaz kapasitelerini tayin ederken ( EER, COP ) kaliteli , enerji verimliliği yüksek, süreklilik gibi kıstaslara oldukça önem vermektedirler. Klima Sistemlerinde Kompresörler bu anlamda en önemli faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Cihazın verimli çalışması, kapasite değerlerini doğru verebilmesi kompresör seçim kriterleri açısından  oldukça önem arz etmektedir. Bir çok KLİMA ÜRETİCİLERİ nin tercihi Global Markaların orijinal kompresörleri ' ne Soğutma Marketim online satış mağazamızdan temin edebilirisiniz.

Rotary Kompresör ( Klima Kompresörleri ) Fiyatları

Global Markaların Orijinal Rotary Kompresörleri , en uygun fiyatlar, geniş ürün yelpazesi, Ücretsiz Kargo , tüm kredi kartlarına taksit imkanı ile Türkiye'nin Soğutma Marketi online satış mağazası sogutmamarketim.com ' da

Gösterilen sonuç sayısı: 21

Rotary Kompresörler, Klima Kompresörleri , sogutmamarketim.com’da!, Klima Kompresörleri Markaları, en uygun fiyatlarla, anında stoktan teslim, ücretsiz kargo!