,

Doublee 120 Cm Isıtıcısız Sac Gövde Hava Perdesi

Ürün Kodu : FM-1212S2/Y
Kargo : Ücretsiz Kargo
Özel İndirimli Ürün : 0%
Ürün Fiyatı : 0,00 TL+ KDV


Müşteri Memnuniyeti

Kampanyalı Ürün Fiyatı

 

Doublee 120 Cm Isıtıcısız Sac Gövde Hava Perdesi

FM-1212S2/Y

Hava Perdesi

Mekandaki havanın kalitesini yüksek seviyede muhafaza eden hava perdesi, aynı zamanda dış ortamda bulunan olumsuz havanın da iç ortama girmesinin önüne geçer. Belirli hızda hava üfleyerek ve perdeleme yaparak bunu sağlayan hava perdeleri ile ilgili çok daha fazla bilgi sahibi olmak için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Hava Perdesi Nedir?

İlk olarak hava perdesi nedir, sorusunun yanıtını vereceğiz. Hava perdesi, bir iç ortamda bulunan iklimlendirilmiş havanın kalitesini koruyarak, dış ortamda bulunan sıcak, soğuk, nem, toz ya da kirli hava gibi kötü havanın ortama girmesini engellemeye yarayan cihazlardır. Hava perdesi ne işe yarar, diye merak eden kullanıcılara kısaca hava perdesinden bu şekilde bahsedebiliriz. Üstelik hava perdeleri yalnızca dışarıdaki olumsuz havanın içeri girmesini engellemekle kalmaz; sinek, böcek gibi haşerelerin de iç ortamdan uzak durmasını sağlar. Peki hava perdesi nasıl çalışır? Hava perdesi, belirli hızda üfleme yaparak ve perdeleme prensibiyle çalışır. Hava perdesinin en önemli işlevi, iç ortamdaki ısıtılmış ya da soğutulmuş havayı muhafaza etmek ve böylece enerji tasarrufu sağlamaktır. Adeta görünmez bir perde görevi gören hava perdesi her iki bölümü birbirinden yalıtmak suretiyle böler. Bu sayede iç ve dış ortamları arasındaki izolasyonu ortam ve mevsim şartlarına göre maksimum seviyede sağlar. Yani hava perdesi mekanda kapalı bir kapı görevi görür. Üstelik kapalı bir kapının oluşturacağı giriş-çıkış zorluğu gibi sorunları da ortadan kaldırır.

Hava Perdesi Kullanım Alanları

Hava perdesi kullanarak siz de mekanınızın sıcaklık ve soğukluğunu koruyabilir, ortamınızın kirli havadan ve haşaratlardan koruyabilirsiniz. Peki hava perdesi hangi alanlarla kullanılmak için uygundur? Farklı ısı ortamlarının yaratılması istenen durumlarda hava perdesi kullanmak oldukça doğru olacaktır. Ayrıca ısı izolasyonun zorunlu veya gerekli olduğu hallerde ve çalışma ortamının konfor şartlarının muhafazası istendiğinde hava perdesini kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra özellikle iş yerlerinde müşteri sirkülasyonunun maksimum düzeyde sağlanmasını istiyorsanız kapı sorununu ortadan kaldırarak hava perdesi kullanmaya yönelebilirsiniz. Zira, hava perdesi adeta bir kapı vazifesi görmektedir. Üstelik hava perdesi kullanmak enerji tasarrufu sağlama açısından da oldukça etkilidir. Hava perdelerinin kullanıldığı mekanlar; özellikle oteller, mağazalar, hastaneler, marketler, restoranlar, pasajlar, kafeteryalar , kuyumcular, eczaneler, hava alanları, sağlık merkezleri ve alışveriş merkezleridir. Ayrıca küçük veya büyük çaptaki diğer işletmelerde de hava perdesi gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

DOUBLEE Hava Perdeleri ; Sessiz fan , yüksek kapasite, Sac gövde , ısıtıcılı – ısıtıcısız modelleriyle tüm projelerinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Isı transferini önlemesi bakımından değerlendirildiğinde % 80′ e varan tasarruf sağlamaktadır. Hava Perdesine yapmış olduğunuz yatırımı çok kısa bir süre içinde tolere ederek size artı kazanç sağlayacaktır.

 

Teknik Özellikler:

ModelFan ÇapıVoltaj FrekansGiriş GücüÜfleme Hızı (m/s)Hava Debisi (m3/h)Ses SeviyesiNet AğırlıkEbatlar
FM-1212S2/Y(mm)(V/Hz)(W)Y.DD.DY.DD.D(dB)(kg)(mm)
120220/5020011919001600<5716,51200x195x230

Montaj Ölçüleri

MODELABCDEFGH
FM-1212S2/Y1200400—-—-90113196227
Ağırlık

Boyutlar

Elektrik Beslemesi

Fan Çapı

Hava Hacmi m³/h

Hava Hızı m/s

Hava Perdeleri

Hava Perdesi Uzunluk

Montaj Yüksekliği

Değerlendirmelere 0 göre

Tüm 0.0
0
0
0
0
0

İlk yorum yapan siz olun “Doublee 120 Cm Isıtıcısız Sac Gövde Hava Perdesi”

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Taksitli Alışveriş Tablomuz
× whatsapp hattımız