Split Soğutma Grupları ( Buzhane Takım ) Kategorisi

Ürünler 1 - 40 from 40. Sayfa Başı Ürün Göster

Gösterilen sonuç sayısı: 40

Split Soğutma Soğuk Hava Depo Grupları ( Buzhane Takım ) 

Soğuk Hava Depoları Soğutma Sistemleri ; pistonlu ve Scroll Kompresörler kullanılmaktadır. Kondenserlerde geniş hatve aralığı ve içten yivli bakır borular kullanılmaktadır. Bu cihazlar pozitif ve negatif rejimli , soğuk odalar, soğuk hava depolarının kullanım için üretilirler. Cihazlar kapasitelerine bağlı olarak tek, çift ve dört fanlı farklı kasetlerde üretilirler. 4 kutup ~ 1.400 devir fan motorları kullanılır. Tüm serilerde kondenzasyon ve ortam sıcaklığı farkı maksimum (Δt) 10 °C alınmaktadır. Bu sayede tüm cihazlar +40°C ortam sıcaklıklarında bile sorunsuz çalışabilmektedirler. Kapalı Split Tip cihazlarda, standart olarak uygulanan ses izolasyonları ile düşük ses seviyeleri elde edilmektedir. Standart olarak uygulanan ses izolasyonları ile ses seviyesi mümkün olabilecek en düşük seviyeye düşürülebilmektedir. Kondenserler geniş hatve aralığına sahip olup ve içten yivli bakır borular kullanılmaktadır. Tüm serilerde kondenzasyon ve ortam sıcaklığı farkı maksimum (Δt) 10 °C alınmaktadır. Bu sayede tüm cihazlar +40°C ortam sıcaklıklarında bile sorunsuz çalışabilmektedirler. Tüm üretim süreci barkod sistemi ile üretimin ve sevkiyatın her aşamasında takip edilmektedir. Kapalı Split Tip - Sessiz Seri Split Soğutma Grupları  Kapalı Split Tip - Sessiz Seri Cihazda; Ses seviyenin dikkate alındığı uygulamalarda standart seri yerine 6 Kutup ~ 900devir fan motorları kullanılarak üretildikleri için daha sessiz olduklarından tercih edilirler. Özellikle yaşam alanlarına yakın uygulamalarda ortaya çıkan yüksek ses seviyesi problemi ortadan kaldıran özel bir cihaz serisidir. Opsiyonel Aksesuarlar Standart seri üretim cihazlarımızda aşağıdaki ekipmanlar opsiyonel olarak sunulur; - Sıvı ve Gaz hattı Servis Vanaları, - Likit Tutucu, - Yağ Ayırıcı, - Fan Devir Kontrol, - Elektronik Genleşme Vanası (Elektronik Expansion Valf) için superheat kontrol - Alçak ve Yüksek Basınç Manometreleri Split Soğutma Grubu Buzhane Takım Cihazlarımız Paket İçeriği 
  • Split Grup Dış Ünite Kapalı Kabin Kondenser Ünitesi Kompresörlü
  • Dış Ünite İçinde Akuple Elektrik Panosu
  • Dış Ünite Kondenser Fanı
  • İç Ünite ( Evaporatör Soğutucu )
  • Expansion Valf ( Genişleme Vanası )
  • Dijital Termostat Kontrollü Kumanda Panosu
  • İç Ünite Evaporatör Soğutucu Fan
Buzhane Takım Split Soğutma Grupları cihaz ve kapasite seçimlerinde BEO ERP programımızla ; %0 hata ile projenize en uygun kapasite tayini yapılmaktadır. Proje destek hattımız her an desteğe hazırdır " 0850 532 37 47 " hattımızdan bize her an ulaşabilirsiniz

Kullanım alanlarına göre Soğuk Hava Depoları 

Soğuk Hava Deposu, genellikle hayvansal veya tarımsal gıdaların uygun sıcaklık koşullarında uzun süre saklanabilmesi için yalıtımın sağlanması ile izole edilerek inşaa edilen depodur. Genellikle poliüretan sandviç paneller ile izolasyonu sağlanırken, hermetik ya da yarı hermetik soğutma cihazları sayesinde depo içine monte edilen evaporotörler tarafından soğutulur. Depo sıcaklığının düşürülmesi, soğutma cihazının kapasitesine bağlıdır. Ülkemizde birçok faaliyet alanı için kullanılan soğuk hava depoları, yalıtımları Elektrostatik boyalı , pvc sac ve paslanmaz paneller ile sağlanarak sağlık sektöründe de ilaç depolama, aşı depolama gibi alanlarda kullanılır.

Soğuk Hava Depoları Sıcaklıklarına Göre Ele Alınırlar;

Soğuk hava depoları, içinde depolanacak ürünlerin optimum saklama koşullarına uygun sıcaklıklara göre tasarlanırlar. Soğuk hava depoları tek bölümden oluşabileceği gibi, farklı sıcaklık değerlerine sahip farklı bölümlerden de oluşabilir. Böyle bir soğuk hava deposunun farklı bölümlerinde depolama şartlarında farklı sıcaklıklara ihtiyaç duyan ürünler de muhafaza edilebilir.

Serin Muhafaza Depoları

Ürün işleme hatları gibi yaz sıcaklarında eriyebilen ürünlerin rahatlıkla işlenebilmesi, paketlenebilmesi amacı ile tesis edilen depolar veya ortamlardır. Yine Sanayilerin çeşitli alanlarında kullanılan kimyasal maddelerin muhafaza edilmeleri için de tercih edilir. 60mm kalınlığında poliüretan sandviç panel ile izolasyonu sağlanan depolarda ya da ortamlarda +18°C sıcaklık sağlanır. Bu depolarda sıcaklık kış aylarında +18°C nin altına düşeceğinden çift rejimli cihazlar ile yazın soğutma kışın ise ısıtma işlemi sağlanır.

Soğuk Muhafaza Depoları

+4°C / 0°C sıcaklığın sağlandığı depoların izolasyonu, 80mm kalınlığında poliüretan sandviç panel ile sağlanır ve soğuk muhafaza depoları olarak adlandırılırlar. En yaygın tercih edilen depolardır. Soğuk muhafazaya ihtiyaç duyabilecek tüm işlenmiş gıdaların muhafazası için tesis edilir. İşlenmiş gıdalarda bozulmaya neden olabilecek bakteri üremesine engel olmak, enzim aktiviteleri ve oksidasyonu düşürmek temel sebep olarak gösterilebilir. Taze süt ve süt ürünleri, et ve işlenmiş et ürünleri ve taze deniz mahsülleri için tercih edilir.

Yaş Sebze ve Meyve Depoları

Yaş sebze ve meyve depoları, -10°C / +16°C sıcaklık aralığında, 80mm kalınlığında poliüretan sandviç panel ile izolasyonu sağlanarak tasarlanabilen depolardır. Bu depolarda sıcaklık değerlerinin arasındaki fark her meyve ve sebzenin muhafaza sıcaklarının farklı olmasından kaynaklanır. (Patates: +13°C, Elma: -10°C) Yaş sebze ve meyve depolarında sadece soğutma sisteminin kurulması, muhafaza işleminin gerçekleşmesinde yeterli olmaz. Meyve sebzeler hasat edildikten sonra yaşamsal faaliyetlerini devam ettirdiklerinden dolayı, depodaki sıcaklık faktörünün yanında oksijen ve nispi nem oranı değerlerini de kontrol altına almak gerekir. Sebze ve meyvelerin yaşamsal faaliyetleri ne derece önlenebilirse, muhafaza süreleri de o derece uzatılabilir. Her meyve ve sebzenin muhafazasında uygulanacak işlemlerin farklılık göstermesi de bu başlığımıza istinaden farklı faaliyet alanlarını doğurmaktadır.

Donuk Ürün Muhafaza Depoları

Donuk ürün muhafaza depoları, şoklama yöntemi ile kısa sürede çekirdek sıcaklıklarının -18°C'ye düşürülmüş ürünlerin muhafaza edildiği -15°C ile -25°C arası sıcaklıkta çalıştırılan soğuk hava depolarına denir. 120mm ya da 150mm kalınlığında poliüretan sandviç panel ile izolasyonu sağlanan donmuş muhafaza depolarında saklanacak ürünlerin saklama süreleri ürün niteliğine göre ve depolama süresine göre değişmektedir. Depolanan ürünlerin depolama sıcaklığı dikkate alınarak sıcaklığı ayarlanan depolarda saklanan ürünler, saklanma süreleri boyunca bozulma riski olmadan uzun süre muhafaza edilmiş olacaktır.

Şoklama Depoları

Gıda üretiminde üretilen malların uzun süre -18°C sıcaklıkta saklanabilmesi için kısa bir sürede ürün çekirdek sıcaklığının -18°C ye düşürülmesini sağlayan depolardır/odalardır. 200mm kalınlığında poliüretan sandviç panel ile izolasyonu sağlanan şok odalarında çift kademeli yarı hermetik cihazlar ile şoklama işlemi gerçekleştirilir. Şok odaları genellikle -35°C / -40°C sıcaklık aralığında tutulur ve amaç ürün çekirdeğinin bir an önce -18°C sıcaklığa düşürülmesidir.