Ürünler 1 - 4 from 4. Sayfa Başı Ürün Göster

Gösterilen sonuç sayısı: 4

Rota Climate – Rota Klima Duvar Tipi Klimalar 

” Rota Klimalarda Bahar Fırsatı 12 aya varan taksitlerle “

Rota Klima -Duvar Tipi Inverter Split Klimalar ; Daikin Servis Güvencesiyle Ücretsiz Montaj ve Kargo anında stoktan teslim.

Klima Kullanırken Bilinmesi Gerekenler

Vantilatör sadece havayı sirküle ederken klimalar istenilen dereceye kadar soğutarak daha etkin bir serinlik sağlar. Sanılanın aksine klima kullanımı insanları hasta etmez. Doğru ve bilinçli kullanılması halinde yaşam konforunuzu arttıracak klimalar, sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezidir. Uygun periyodik bakımları ve filtre temizlikleri yapılmayan klimalarda biriken bakteri ve virüsler hastalığın yayılmasında etkendir. Klimalar düzenli olarak klima temizlik kimyasalları ile bakımı yapılıp hava filtreleri temizlendiği takdirde uzun yıllar konforlu ve sağlıklı bir kullanım sağlar.

Tasarruflu Klima Kullanımı İçin Püf Noktalar

Öncelikle A+ veya daha yüksek enerji verimliliğine sahip bir model tercih edilmelidir. Klima satın alırken yetkili servis tarafından ücretsiz keşif hizmetinden faydalanılmalı ve en uygun kapasitede cihaz seçilmelidir. Duvar tipi soğutucu kullanırken çok düşük sıcaklıklar yerine ortalama oda sıcaklığı değerleri tercih edilirse daha az enerji tüketimi ve daha sağlıklı soğutma sağlanır.

Duvar tipi klima kullanırken evimizin izolasyonu enerji tasarrufu açısından önemlidir. Sıcak havanın içeri girmemesi için camlar, kapılar açık bırakılmamalı soğuk hava mümkün olduğunca muhafaza edilmeye çalışılmalıdır. Düşük kapasiteli bir cihaz tercihi de çok daha uzun süre çalışması gerekeceğinden ekonomik olmayacaktır.

Klima Nasıl Temizlenir?

Klima iç ünite ve dış ünitenin periyodik olarak temizliğe ihtiyacı vardır. İç ünite hava filtrelerini çıkarıp yıkayarak yeniden yerine takmanız kokusuz, sağlıklı bir soğutma sağlar. Klima temizleyici spreyler kullanarak hem dezanfeksiyon hem de hoş bir koku elde edebilirsiniz.

Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

Soğutucu klima bakım ve teknik kontrolleri uzmanlarınca yapılmalıdır. Temizlik işlemlerini düzenli olarak yaptığınız takdirde, uzun yıllar bakım gerektirmez. Ancak yetersiz soğutma, arıza gibi durumlarda, soğutma testi, gaz basıncı ölçümü, eksilen soğutucu akışkan tamamlanması gibi işlemler mutlaka yetkili servis tarafından yapılmalıdır.

× whatsapp hattımız